Mini Wielki sposób na tabliczkę mnożenia

Nauka przez zabawę to najprzyjemniejszy sposób przyswajania wiedzy, a do tego bezcenny czas spędzony razem z dzieckiem. Spróbujcie naszego sposobu nauki tabliczki mnożenia, a może się okazać, że bawiąc się, przebrniemy przez zwykle żmudne powtarzanie działań i wyników.

Macie czasem wrażenie, że powtarzając tabliczkę mnożenia, ze swoją pociechą, uczycie się, uczycie, a pamięć dziwnie zawodzi? Jakby brakowało miejsca na twardym dysku. To może być brak motywacji wynikający ze znużenia nauką i ciągłym powtarzaniem.

Spróbujcie innego rozwiązania - magicznego mini sposobu na tabliczkę mnożenia.

 

Musicie się zaopatrzyć w torebkę cukierków mini (lub innych rarytasów) oraz przygotować grę. Pobierzcie a następnie wydrukujcie przygotowane szablony. Najpierw na każdej kartce nadrukujcie "tył", następnie przody. Aby jedna rozgrywka nie była zbyt czasochłonna można podzielić szblony i wydrukować w dwóch kolorach np. 1-4 na niebiesko, 5-7 na czerwono. Szablony tniemy wzdłuż zaznaczonych linii i otrzymujemy kilkucentymetrowe kwadraciki do gry.

 

Jak grać.

Gra składa się z kart tworzących pary - działanie i wynik np.: działanie to 3 x 3, wynik to 9.

Gra polega na odnajdywaniu par wśród rozsypanych elementów.

 

Mieszamy karty do gry i rozkładamy na stole plecami do góry. Pierwszy gracz odkrywa dwie karty i sprawdza czy odnalazł parę czyli działanie i poprawny wynik. Jeżeli nie, odwaraca karty spowrotem i pozostawia na tym samym miejscu. Jeżeli tak, parę zabiera i otrzymuje cukierek mini w nagrodę. Drugi gracz odkrywa karty i sprawdza czy odnalazł parę.... Grać może od 2 do 4 graczy.

Gra trwa do odkrycia ostatniej pary. Wygrywa gracz, który odnalazł najwięcej par.

 

Gra mobilizuje do zapamiętywania tabliczki mnożenia - bo kto by nie chciał słodkiej nagrody, a dodatkowo stymuluje pamięć, która pracuje, aby zapamiętać wyniki działań, a także położenie kart, które wcześniej były odkryte.

 

Dobrej zabawy i słodkich wyników :)

Dodaj komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz swoją opinię.

Wyślij