Sakiewka ze złotem, krótka historia dla małych i dużych

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

 

Żydowska opowieść ludowa.Pewien żebrak znalazł torebkę skórzaną, która upadła komuś na rynku. Otwarł ją  i odkrył, że zawiera 100 sztuk złota. Wtedy usłyszał ogłoszenie kupca, który głośno wołał: "Nagroda! Nagroda dla tego, kto znajdzie torebkę ze skóry!"Będąc uczciwym człowiekiem, żebrak zgłosił się i wręczył torebkę kupcowi, mówiąc: "Oto twoja torebka. Czy mogę otrzymać teraz nagrodę?"

"Nagrodę?" Szydził kupiec, łapczywie licząc swoje złoto. "W sakiewce, która mi wypadła, było 200 sztuk złota. Skradłeś już więcej niż wynosi nagroda! Odejdź albo zawołam policję!"

"Jestem uczciwym człowiekiem", powiedział żebrak stanowczo. "Zgłośmy sprawę do sądu. " Tak zrobili. Sędzia cierpliwie wysłuchał historii obu stron i powiedział: "Wierzę, wam obu. Sprawiedliwy wyrok jest możliwy! Kupcze, straciłeś sakiewkę, która zawierała 200 sztuk złota. To dotkliwa strata. Ale, w torebce którą znalazł żebrak było tylko 100 sztuk złota. Dlatego też, to nie może być ta, którą ty zgubiłeś." To stwierdziwszy, sędzia oddał torebkę i całe złoto żebrakowi.

Dodaj komentarz
Będzie mi miło, jeśli zostawisz swoją opinię.

Komentarze   
0 # Ula 2017-11-25 20:39
Piekna przypowieść.
Odpowiedz
0 # Dawid 2015-05-17 19:14
Takie to proste, a tak trudno przychodzi do głowy :)
Odpowiedz
Drogi Użytkowniku! Zanim klikniesz „OK” proszę Cię o przeczytanie informacji o tym jakie dane osobowe są zbierane przez nasz serwis, w jakim celu, na jakiej podstawie, kim jesteśmy oraz jakie prawa, w związku z tym, Ci przysługują. Wszystkie te informacje znajdziesz klikając w link "Więcej informacji". Po zapoznaniu się z Polityką prywatności, jeśli chcesz korzystać z serwisu, kliknij "OK". Klikając "OK" wyrażasz świadomą zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Pamiętaj, że po wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zawsze możesz ją cofnąć lub ograniczyć. Jak to zrobić - informacje znajdziesz w zakładce "Więcej informacji".